12 powodów dla których warto kupić kampera

Zastanawiacie się nad zakupem kampera? Marzy Wam się zwiedzanie Europy w domu na kółkach?

Czy warto kupić kampera?

Oto 12 powodów dla których warto!

1. Odkryjecie miejsca o których nigdy nie słyszeliście.

Niejednokrotnie przejeżdżamy przez niesamowite, zapierające dech w piersi miejsca, o których istnieniu nie mieliśmy pojęcia. Ponieważ nie są one nagłośnione. Zazwyczaj możemy cieszyć się ich urokami w samotności. 

europa kamper
Miejsca takie jak Passerelle de l’Ebron odkrywamy zupełnie przypadkowo. Na pięknym szlaku z zawieszanymi mostami nad kanionem nie spotkaliśmy innej żywej duszy.

2. Podróż jest częścią przygody

Jeśli tak jak my należycie do osób, którym nie odpowiada pośpiech i lubicie cieszyć się każdą chwilą podczas wyjazdu, kamper jest najlepszym rozwiązaniem. Przygoda zaczyna się bowiem w momencie startu silnika – zero stresu, zero pośpiechu i wolność, która pozwala odkrywać świat już w czasie jazdy.

3. Weekendowe wypady

Wyobraźcie sobie piątkowy wieczór. Zmęczeni po pracy, uzupełniacie lodówkę i ruszacie w stronę lasu. Na miejscu rozpalacie ognisko, otwieracie butelkę wina, głęboko oddychacie wsłuchując się w ciszę i odgłosy natury. Pogląd, iż kampery przeznaczone są tylko na wakacje jest dalece mylny. Nic nie daje takiego weekendowego wypoczynku jak czas w kamperze spędzony z dala od zgiełku miasta.

weekend kamper

4. Czas spędzony z rodziną

Kamper jest skarbnicą pomysłów na wyjazdy z rodziną. W dobie ekranów, które są zmorą chyba każdego rodzica, kamper jest wybawieniem. Zamiast zabijać czas na atrakcjach oferowanych przez miasto, wybierzecie się na łono natury lub będziecie cieszyć się dobrodziejstwem innych krajów i kultur. To niesamowite jak czas spędzony na wspólnych przygodach zbliżył do siebie naszą trójkę.

kamper rodzina

5. Kamper pozwala na spontaniczność i pełną swobodę

To idealna opcja dla tych, którzy nie lubią pośpiechu i planowania. Podczas kilkumiesięcznych podróży, z wyprzedzeniem zarezerwowaliśmy kemping tylko dwukrotnie. Owszem zdarzyło się, że nie było dla nas miejsca i musieliśmy jechać dalej. Zdarzyło się również, że  musieliśmy nocować na zwykłym parkingu…i co z tego? Przynajmniej nie mamy stresu związanego z dojazdem na czas. Bardzo często po drodze widzimy tyle wartych uwagi rzeczy, że na miejsce dojeżdżamy kilka dni później. 

6. Własna kuchnia

Mając wyposażoną kuchnię i pełną lodówkę, niezależnie gdzie się znajdziecie możecie nadal zdrowo się odżywiać. Dla alergików czy np. wegetarian czy wegan jest to nieoceniony aspekt kamperów.

7. Toaleta i prysznic

Każdy wyjazd jest łatwiejszy i przyjemniejszy z własną toaletą i prysznicem. Oznacza to, że możecie zatrzymać się prawie wszędzie będąc samowystarczalni, nawet w centrach miast (nie mówiąc już o braku konieczności korzystania z publicznych toalet na autostradach).

8. Łatwe podróżowanie z dziećmi i zwierzakami

Z dziećmi podróże kamperem są bezstresowe. Z perspektywy zwierząt – w końcu można zabrać je ze sobą! 

czy warto kupić kampera

9. Łączenie podróży z hobby

Kamper nie tylko ułatwia, ale wręcz zachęca do łączenia podróży z zainteresowaniami – rowery, wspinaczka, surfing…sprzęt pojedzie z Wami bez dodatkowych opłat. 😉

czy warto kupić kampera

10. Komfort podróżowania

Osobiście nie przepadam za lataniem. Nie chodzi mi tu o sam lot, ale o kolejki, kontrolę i poczucie marnowania czasu. Podróż samolotem to męczarnia, kamperem wręcz przeciwnie – to integralna część odpoczynku.

11. Można zaparkować prawie wszędzie

Spaliśmy w przeróżnych miejscach – w lasach, miastach, na autostradzie, na plaży. Spora część z tych postojów nie była legalna, a jednak ani razu nie zdarzyło nam się, aby ktoś zapukał z dezaprobatą. Może mieliśmy dużo szczęścia, może nie powinniśmy… Jeśli jednak miejsce wygląda po naszym pobycie tak samo jak przed nim, a naturę traktujemy z szacunkiem, to moralnie nie mam z tym problemu. 

czy warto kupić kampera

12. Natura, gwiazdy, zachody słońca

Kampery kojarzą się głównie z zatłoczonymi kempingami. A to błąd, ponieważ nic bardziej nie otworzyło nam możliwości obcowania z naturą jak nasz kamper. To w jaki sposób są one wykorzystywane, zależy tylko od ich właścicieli. 

kamper podróże

Podziel się...

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email