Jak zarabiać podróżując

Marzy Ci się życie w drodze i zastanawiasz się jak zarabiać podróżując?

8 pomysłów na pracę w podróży​

Niektóre z nich wypróbowałam osobiście, inne są mi znane z rozmów z ludźmi, którzy wybrali podobny styl życia.

1. Fotografia stockowa

Jeśli lubisz robić zdjęcia i dysponujesz dobrej jakości sprzętem, spróbuj sprzedać swoje prace na stronach, które gromadzą zdjęcia stockowe:

Shutterstock;

 Istockphoto

Alamy

Gettyimages

Dreamstime

Fotografia stockowa jest bardzo charakterystyczna i oprócz treści atrakcyjnej dla odbiorcy musi również spełniać określone warunki techniczne. Ceny za zdjęcia różnią się znacząco od tego, w jaki sposób będą one wykorzystane. Minusem jest z roku na rok rosnąca konkurencja. Jeszcze kilka lat temu fotografię stockową można było traktować jako pełnoetatową pracę. Obecnie miesięcznego wynagrodzenia już tu się raczej nie wyrobi, ale jako dodatkowy zarobek lub tzw. kieszonkowe wypada całkiem nieźle. Zwłaszcza, że zdjęcia możesz wrzucać kiedy tylko masz wolną chwilę.

2. Nauczanie

Jeśli jesteś w czymś bardzo dobry/a, znasz biegle któryś z języków obcych, zastanów się nad nauczaniem. Możesz uczyć przez internet, umawiając się np. na Skype. Jeśli zostajesz w jednym miejscu dłużej, zgłoś się do szkoły językowej lub ogłoś swoje usługi lokalnie.

Wejdź również na takelessons.com. jest to strona, która łączy „uczniów” z „nauczycielami” wielu dziedzin, począwszy od algebry, kończąc na nauce śpiewu.

3. Praca w barach czy restauracjach

Jeśli zostajesz w jednym miejscu dłużej, w sezonie turystycznym łatwo jest o stanowisko w barach, restauracjach czy sklepach.

4. Zostań freelancerem

Jeśli jesteś grafikiem, deweloperem stron internetowych, znasz się na marketingu, znasz HTML, Javascript, CSS, lub masz doświadczenie w pisaniu treści itd., zerknij na poniższe strony dla freelancerów. Możesz na nich oferować swoje usługi klientom z całego świata.

upwork.comfiverr.comclarity.fmfreelancer.com

5. Zaopiekuj się dobrem innych

Zazwyczaj za opiekę nad domem, zwierzętami czy roślinami nieobecnych właścicieli nie zarabia się pieniędzy bezpośrednio. Jednakże bezpłatne zakwaterowanie jest w pewnym sensie również zarabianiem. Dodatkowo „housesitting” to okazja na poznanie miejsc, których nie planowało się odwiedzić czy poznanie życia z perspektywy „pełnowymiarowych” mieszkańców – może być zaskakująco ciekawe.

Wejdź na trustedhousesitters.commindmyhouse.com.

6. Oferuj swoje usługi w kurortach turystycznych.

Jeśli jesteś fryzjerką/em, umiesz robić manicure czy pracujesz jako masażysta/ka, oferuj swoje usługi turystom w kurortach czy na kempingach. Wielu z nich mieszka w tych miejscach miesiącami, nie mając rozeznania w lokalnych salonach urody. Jeśli zaoferujesz korzystniejszą cenę, na pewno znajdziesz chętnych. Wieści w takich małych komunach szybko się roznoszą. Zatem im większa ilość zadowolonych klientów tym dłuższa będzie kolejka po twoje usługi.

7. Zostań członkiem załogi na jachcie.

Jeśli lubisz żeglugę, zgłoś się jako członek załogi. Utwórz profil na stronie findacrew.net. Jeśli jesteś nowicjuszem, możesz w ramach pracy zwiedzać świat i zyskać doświadczenie. Jeśli jednak już takowe posiadasz, możesz tu oferować usługi odpłatnie.

8. Załóż bloga podróżniczego.

Jeśli lubisz pisać, robić zdjęcia i dzielić się własnymi doświadczeniami, zastanów się nad założeniem bloga. Jeśli poważnie podejdziesz do tematu masz dużą szansę na zyskanie popularności i zarabianie w ten sposób pieniędzy. Musisz jednak wiedzieć, że blogowanie to bardzo systematyczna i czasochłonna praca. Tylko z profesjonalnym podejściem masz szansę na sukces. Nie licz również na szybki zarobek, ponieważ na popularność bloga trzeba naprawdę zapracować. 

Podziel się...

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email